تاریخچه دبستان قرآنی آیات

ماجرای تأسیس دبستان قرآنی آیات چه بود؟

تاریخچه

به زودی مصاحبه با دکتر رسول محمدزاده درباره تأسیس دبستان قرآنی آیات در این قسمت بارگذاری خواهد شد.

دبستان قرآنی آیات در سال ۱۳۹۵ به عنوان فاز سوم فعالیت تأسیسی دکتر رسول محمدزاده تأسیس یافت . لازم به ذکر است اولین مجموعه تأسیس یافته توسط ایشان ، موسسه قرآنی حافظون (تاسیس ۹۰) و دومین مجموعه انتشارات آیات مبینات (تاسیس ۹۳) می باشد .

خاستگاه

از افق‌های بلندمدّتمان می‌توان به «قرآن روح دبستان آیات» اشاره کرد که از آرزوهایمان این است که دروس رنگ و بوی خدایی و توحیدی بگیرد، تا جایی که در جذب نیرو هم بر این مهمّ تأکید می‌ورزیم که دروس را علاوه بر تدریس به صورت کارگاهی/آزمایشگاهی با دانایی توحیدی همراه شود. پس دلمان می‌خواهد آرزوی‌قلبی مان عملی- عملیاتی شود.

نگاه ما به آینده ارائه‌ی یک مدل واحد برای تأسیس یک مدرسه‌ی قرآنی است.

سال اول

این دبستان در همان سال اول تأسیس با برگزاری سه جلسه معرفی شیوه دبستان و اهداف و برنامه ها توسط مؤسس ، توانست با رعایت حداقل استاندارد خود ، حدود ۹۰ دانش آموز جذب نماید .

سال دوم

و در سال دوم نیز با حفظ همین روند این تعداد را به حدود ۱۵۶ دانش آموز رساند.

سال سوم

در سال سوم هم بدلیل تغییراتی که در فضای آموزشی خود داشت ، این ظرفیت را در حدود ۱۳۳ نگه داشت.

دبستان پسرانه آیات بینات در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود.

مدیر و مؤسس این دبستان جناب دکتر رسول محمدزاده کار اخذ مجوز این مرکز را در دی ماه ۹۴ را انجام و از اردیبهشت ۹۵ با تأیید رسمی وزارت آموزش و پرورش: اطلاع رسانی جهت معرفی مدرسه صورت پذیرفت.

روند مدرسه پسرانه آیات از روزهای ابتدایی تاکنون بر آن بوده است که قبل از آزمون و یا ثبت‌نام نهایی جلساتی جهت معرفی مدرسه و روش‌های حاکم بر این سیستم آموزشی به اولیای دانش‌آموزان ارائه می‌گردد.

به لطف و یاری خداوند دانش‌آموزان سال اول ۹۰ نفر، سال دوم، ۱۱ نفر و سال سوم ۱۳۳ نفر به مجموعه‌ی آیات اعتماد کردند.

از افتخارات این دبستان پسرانه شاید این باشد که در سال‌های اول تأسیس بخاطر کیفیت مناسب ارائه‌ی یک مدل قرآنی خوب، هیچ دانش‌آموزی با صلاحدید خانواده از مدرسه جدا نشد. (نظرسنجی آیات مورخ ………………….. ) و پرنوال به سال‌های بعدی و رسیدن به افق نگاه‌مان که همان «مدل قرآنی» است، گام برداشته شد.

از دلیل‌های اصلی جذب خانواده‌ها، درس «آیات‌نامه» بود. که در قالب آیات‌الاطفال قرآن به دانش‌آموزان ارائه می‌شد. این درس با مرور ۴-۳ باره قرآن کریم و تدبّر در آیات آن صورت پذیرفت.

در ادامه از دلایل دیگر رسیدن به مدل یک مدرسه‌ی قرآنی حفظ جزء ۳۰ همراه با ترجمه‌ی روان جهت فهم و درک دانش‌آموزان ۶ تا ۱۲ ساله با همراهی درس آیات‌نامه و زبان قرآن بود.

راهنمایان: فن ترجمه و داستان‌های دنباله‌دار و هدفمند نمازخانه در سال سوم به پختگی این مدل قرآنی کمک شایانی کرد و به لطف خدا به گفته‌ی مدیریت دبستان پسرانه دکتر رسول محمدزاده: «در پایان سال سوم، %۷۰ معارف دینی منظور نظرمان را اجرا و عملی کردیم و نگاه‌مان به روزی است که این آزمون و خطاها را تا جایی پیش ببریم که به یک مدلی برسیم تا %۱۰۰ آن را اجرایی کنیم و قائل به آن هستیم با گذر روزها و زمان و دریافت تجربیات در حوزه‌ی رسیدن به یک مدل واحد در اداره‌ی مدرسه‌ی قرآنی باید همراه و همگام با نیازهای جامعه قدم برداریم.»

در سال‌های اول زیرساخت‌های محتوایی هدفمند و تأثیرگذار در رشد دانش‌آموزان را برنامه‌ریزی کرده و در راستای آن‌که دروسی از جمله هنر، زبان انگلیسی، خط و ورزش هدفمند از جمله استخر، فوتبال و ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؛ در دستور کار برنامه‌های این مدرسه بوده و هست.

افق نگاه دبستان پسرانه آیات بینات آن است که در ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ معارفی به پختگی کامل برسد تا جایی که بتواند محتوای قرآنی- دینی خود را بنا به درخواست مدارس کشور (مدارسی هستند که برای بهره‌گیری از روش‌ها به مدرسه مراجعه می‌کنند و در قالب جلسات، این موضوعات خدمتشان ارائه می‌گردد.) در اختیار آن‌ها قرار دهد.

دبستان قرآنی آیات

دبستان و پیش دبستان قرآنی آیات با رویکرد کلی تعلیم و تربیت قرآنی,در سال 95 تاسیس گردیده و مهمترین ویژگی این دبستان نگاهی متفاوت برمحتوای آموزشی با توجه به جنبه های رشدی دانش آموزان بوده و تولید محتوای قرآنی تماما توسط تیم پژوهشی کارآمد و با تجربه, با نظارت مستقیم مدیریت دبستان "دکتر محمد زاده" صورت می پذیرد.

              

دسته ها

تماس با ما

021-33442003
021-33443060
021-33515375

تهران(منطقه۱۲)_خیابان ۱۷ شهریور – بلوار قیام مفرد عادل – پلاک 2